Impregnacja ciśnieniowa

Impregnacja ciśnieniwa to jedna z najpopularniejszych obecnie metod zabezpieczania drewna. Metoda ta pozwala w znacznym stopniu zmniejszyć negatywny wpływ czynników atmosferycznych i biologicznych (insekty, grzyby) na chronione drewno, dzieki czemu wydłuzona zostaje żywotność produktu.

Metoda ta polega na nasączaniu drewna środkiem zabezpieczającym pod wpływem wysokiego ciśnienia, powoduje to głębsze wnikanie środka impregnującego w strukturę zabezpieczanego drewna. W trakcie tego procesu giną wszystkie szkodniki, drobnoustroje i bakterie mogące mieć negatywny wpływ na stan drewna. Dodatkowo podczas impregnacji często wykonuje się barwienie produktu w celu uzyskanie jednolitego koloru.

 

 

Thermo-Oiled™

Technika ta bardzo dobrze zabezpiecza drewno od niesprzyjających warunków atmosferycznych, zwiększa jego trwałość oraz zmniejsza podatność na odbarwianie się. Zabezpieczane drewno poddawane jest ciśnieniowemu olejowaniu przy tęperaturze 60 - 80 °C, zachodzi tak zwane "Gotowanie Drewna". Dzięki zastosowaniu takiej technologii się zwiększa żywotność drewna (oczekiwana żywotność deklarowana przez producenta to nawet 15 - 60 lat w zależności od obszaru zastosowania i okresowej konserwacji oraz gatunku drewna ) oraz trwałość kolorów 5 - 20 lat. Drewno to jest świetnie przygotowane do zastosowań zewnętrznych.

 

 

Osmose "Royal"

Oferujemy Państwu wykończenie drewna Osmose. Zabezpieczenie naturalnym olejm lnianym stanowiącym alternatywę dla tredycyjnego malowania. Zastosowanie oleju lnianego pozwala chronić drewno przed wilgocią, promieniowaniem UV, zapewnia trwalszy kolor. Metoda ta jest już szeroko stosowana w Skandynawii, gdzie warunki klimatyczne są o wiele bardziej wymagające. Obecnie stała się także dostępna komercyjnie w kilku krajach europejskich.

Jak to działa?

Deska zostaje zaimpregnowana ciśnieniowo w autoklawie, następnie jest suszona zgodnie z obowiązujacymi normami, po czym dodatkowo zabezpieczana jest goracym olejem. Olejowanie odbywa się w autoklawie pod cisnieniem, dzięki czemu drewno jest głęboko impregnowane podgrzanym ( 60 - 80 °C) naturalnym olejem lnianym ( w procesie tym wykorzystuje się specjalne oleje wysokiej jakości), zachodzi tak zwane "Gotowanie Drewna", które nadaje produktowi brązowy, orzechowy kolor. Zastosowanie autoklawu podczas olejowania, sprawia iż olej lniany głęboko wnika w struktury drewna.

Taki proces zwiększa żywotność drewna, trwałość, odporność na wpływ czynników atmosferycznych, a także zmniejsza się podatność na odbarwianie koloru. Tak zabespieczone drewno jest świetnie sprawdza się w zastosowaniach zewnetrznych takich jak elewacje, tarasy, architektura ogrodowa itp.

 

 

 Thermo-Drewno

Modyfikacja termiczna to specjalistyczny proces oparty na zastosowaniu wysokich temperatur (190-215°C) i pary wodnej, osiągany w sposób naturalny w specjalnie przystosowanych komorach grzewczych.

Ma on na celu usunięcie wilgoci z drewna oraz skrystalizowanie zawartych w drewnie cukrów. Dzięki temu materiał staje się odporny na działanie grzybów, pleśni i co za tym idzie procesów gnilnych. Drewno poddane modyfikacji termicznej nabiera niezwykłych parametrów technicznych przez co zaliczany jest do najbardziej stabilnych i trwałych materiałów dostępnych na rynku. 

Oferowane produkty to Thermo Sosna Skandynawska oraz Thermo Jesion Amerykański.

Thermo Sosna Skandynawska zakwalifikowana jest do 2-giej grupy wytrzymałości, tj. 20-25 lat żywotności bez zabezpieczenia i konserwacji ( według certyfikacji CATAS).

Thermo Jesion Amerykański zakwalifikowany jest do 1-giej grupy wytrzymałości, tj. +25 lat żywotności bez zabezpieczenia i konserwacji ( według certyfikacji CATAS).