Wszystkie nasze wyroby wykonane są z drewna z lasów północnych. Jest to drewno pochodzenia skandynawskiego oraz syberyjskiego. Trudne warunki w jakich surowiec ten rośnie, ograniczające szybkośc przyrostu przekładają się na jakość tego surowca, a co za tym idzie również produktów z niego wykonanych. Wiecej na temat zalet drewna północnego przeczytać mozna w artykule Dlaczego drewno z północy.

Dla ułatwienia w menu produkty podzielono według grubości profilu.

Zastosowania desek profilowanych:

Boazeria

Boazeria drewniana doskonale nadaje się na wykończenia wnętrz budynków mieszkalnych, magazynów i biur. Naturalność drewna nadaje stylowego wyglądu, można ją układać zarówno na ścianach jak i sufitach. Poza walorami estetycznymi boazeria spełnia rolę termoizolatora dzięki niskiemu współczynnikowi przewodzenia ciepła przez drewno.

Sprzedawana przez nas deska boazeryjna jest jednostronnie heblowana, część spodnia ma rowki odprężające. Deska wykonywana jest z suszonego drewna pochodzenia syberyjskiego. O zaletach skandynawskich lasów przeczytać można w dziale "Dlaczego drewno z północy".

Oferowana boazeria sprzedawana w dwóch profilach Soft Line, czyli profil po którego złożeniu widoczna pozostaje część pióra oraz profil klasyczny fazowany po złożeniu którego widoczna jest tylko mała fazką. Poniżej znajdą Państwo zdjęcia podglądowe oferowanych profili.

 

Podbitka, szalówka

Podbitkę dachową stosuje się jako wykończenia przestrzeni pomiędzy dachem a elewacją. Podbitka dachowa zamontowana pod okapem zasłania elementy konstrukcji dachu, które są szczególnie narażone na niszczące działanie czynników atmosferycznych. Zapobiega ich niszczeniu, ale jednocześnie stanowi estetyczne wykończenie okapu, który dopiero po jej zamontowaniu wygląda naprawdę efektownie. Pełni także funkcję izolacji poprzez ograniczanie dostępu powietrza do styku okapu dachu z murem.

Decyzja o montażu podbitki, zależy wyłącznie od indywidualnych upodobań. Mimo iż spełnia ona ważne zadanie funkcjonalne, nie jest koniecznym elementem konstrukcyjnym. Konieczny jest jej montaż szczególnie wtedy, gdy krokwie zostały źle obrobione, wyglądają nieestetycznie lub gdy widoczne są fragmenty izolacji termicznej. Natomiast jej montaż nie jest konieczny, gdy widoczne pod dachem krokwie i deski zostały estetycznie wykończone. W tym celu podbitkę często montuje się na wierzchniej stronie krokwi tak by widoczna była ona wraz z estetycznie obrobionymi elementami więźby dachowej.

Podbitkę można układać w poprzek okapu, istnieje możliwość mocowania jej ukośnie lub – zwłaszcza jeśli okap jest bardzo wąski – wzdłuż niego. Podbitkę montuje się poziomo, jeżeli dach jest wykonany z wiązarów kratowych, których dolny pas tworzy okap. Jeżeli krokwie są wysunięte poza obrys budynku, podbitkę mocuje się ukośnie lub poziomo.

Najpopularniejszym materiałem na podbitkę dachową jest drewno. Najczęściej do tego celu wybiera się drewno sosnowe oraz świerkowe.

 

 

Od kilku lat można zauważyć wzrost zainteresowania elewacjami drewnianymi. Nie są one już tylko elementem architektury poza miejskiej ale coraz częściej stanowią duże urozmaicenie budynków mieszkalnych.

 

 

 

 

 

Elewacje drewniane są coraz chętniej stosowanym sposobem wykończania fasad budynków. Od wieków stosowane na świecie zdobywają w Polsce coraz więcej zwolenników. Nasze deski elewacyjne są wykonywane ze świerku i sosny syberyjskiej. Zastosowanie odpowiednich zabezpieczeń pozwala utrzymywać walory estetyczne drewna i chroni je przed szkodliwym wpływem czynników pogodowych.

Do fakturowania przyjmujemy powierzchnię z piórem.